MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Ten innowacyjny zabieg polega na frakcjonowaniu który mikroigłami. Stymuluje to fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny , białek stanowiących rusztowanie naszej skóry, pobudzenie tkanek do regeneracji i odnowy. Podczas zabiegu tworzą się mikrokanaliki dzięki którym struktura skóry nie stanowi bariery do intensywnego wnikania odpowiednich preparatów. Substancje aktywne (kwas hialuronowy, koktajle witaminowe), dostają się do skóry właściwej, gdzie następuje maksymalna ich absorbcja.

Zabieg składa się z następujących etapów: demakijaż, kwas migdałowy lub peeling kawitacyjny, znieczulenie, mezoterapia (nakłuwanie), wprowadzanie odpowiedniego preparatu do skóry, maska algowa, krem

Zabieg odbywa się w pełnych , sterylnych warunkach, każdy pacjent otrzymuje jałowy, sterylny, jednorazowy kadridż z igłami. Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem polecanym na weekend, ponieważ skóra potrzebuje ok 2 dni na wyciszenie. Skóra po zabiegu jest gładka, napięta, wyraźnie odmłodzona, zwłaszcza po zabiegu z kwasem hialuronowym, którego jedna cząsteczka wiąże 200 cząsteczek wody a więc jest substancja silnie nawilżającą. Kwas hialuronowy występuje w naszej skórze ale z wiekiem tracimy go coraz więcej. Możemy oczywiście stosować podczas zabiegu także inne koktajle odmładzające.